Ceny zbóż, notowania, aktualności

ARiMR: Numery ewidencyjne wydawane planowo

ARiMR: Numery ewidencyjne wydawane planowo
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjęła ponad 413 tys. wniosków rolników o wpis do ewidencji. Wydano już ponad 255 tys. zaświadczeń o nadaniu numeru ewidencyjnego.

Liczba tych, którym przyznano już numer ewidencyjny, jest większa. Około 900 tys. osób zostało zarejestrowanych w ramach akcji znakowania zwierząt. - Do tych rolników wyślemy pocztą wnioski, które będą zawierały numery wpisu do ewidencji. Będą oni musieli tylko sprawdzić, czy podane dane się zgadzają, wpisać numer rachunku bankowego oraz odesłać je do naszych biur powiatowych. Jednak numer już posiadają - przekonuje Iwona Musiał, rzecznik ARiMR.

Według szacunków ARiMR o numer ewidencyjny może się starać ok. 1,8 mln rolników. Wnioski są przyjmowane od 9 lutego, zaświadczenia zaś wydawane od 21 lutego tego roku. Najwięcej wniosków (prawie 68 tys.) złożyli rolnicy z województwa lubelskiego. Ponad 20 tys. wniosków mniej złożyli rolnicy z Małopolski, 41 tys. z Podkarpackiego. Najmniej wniosków wpłynęło w woj. lubuskim (ponad 7 tys.) i śląskim (niecałe 8 tys.)

Rolnicy powinni złożyć wnioski o wpis do ewidencji do 15 kwietnia. Formularze wniosków są dostępne w biurach powiatowych ARiMR, bankach spółdzielczych, izbach rolniczych, urzędach gmin oraz na stronie internetowej ARiMR.

Źródło: Rzeczpospolita

Powrót do aktualności