Ceny zbóż, notowania, aktualności

Dopłaty bezpośrednie od grudnia

Dopłaty bezpośrednie od grudnia
 - Dopłaty bezpośrednie dla rolników będą realizowane od grudnia tego roku - zapewnił prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - Wojciech Pomajda. W sobotę uruchomiono zasadniczą część systemu IACS na poziomie biur powiatowych.

Prezes Agencji zaapelował do rolników o składanie wniosków o rejestrację gospodarstw. Termin składania wniosków o rejestrację gospodarstw upływa 25-ego maja.

Do tej pory do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło zaledwie 80 tysięcy wniosków, czyli 1/20 tego, co Agencja powinna otrzymać. Prezes Agencji, Wojciech Pomajda poinformował, że ta część systemu IACS, która służy rejestracji gospodarstw i wydawaniu numerów ewidencyjnych, już działa i dlatego zaapelował do rolników, by nie czekali na ostatnią chwilę.

Wniosek jest prosty do wypełnienia - należy wpisać dane osobowe, adresowe, informacje o położeniu gospodarstwa, a także numer rachunku bankowego, bo dopłaty przelewane będą na konto. Prezes Agencji tłumaczył, że system IACS nie jest budowany ani dla tego rządu, ani dla przyszłego, tylko dla polskiego rolnika.

 - To jemu właśnie IACS będzie służyć - podkreślił Wojciech Pomajda. Dodał, że wszystko wskazuje na to, iż system będzie działał bez błędów, co uwiarygodni nas w oczach Komisji Europejskiej, a także zagwarantuje realizację dopłat już od grudnia tego roku.

Źródło: Informacyjna Agencja Radiowa

Powrót do aktualności