Ceny zbóż, notowania, aktualności

Wietnam – kolejne przypadki ptasiej grypy

Wietnam – kolejne przypadki ptasiej grypy
W Wietnamie zmarły kolejne dwie osoby na ptasią grypę. Ofiary to 6-letnia dziewczynka i 24-letni mężczyzna. W tym kraju zmarło juz 13 osób na tę chorobę. Wirus ptasiej grypy rozprzestrzenia się w 10 krajach azjatyckich.

O walce z ptasią grypą i zapobieganiu rozprzestrzeniania się tej choroby na inne regiony, poza Azję Środkowo-Wschodnią, mówiono na międzynarodowej konferencji w rzymskiej siedzibie FAO - Organizacji do spraw Wyżywienia i Rolnictwa.

Zaproponowano nawet drastyczne rozwiązania. Zwolennicy teorii, że epidemia jest nie do pokonania, przedstawili propozycję wybicia całego drobiu w krajach, w których wstąpiła ptasia grypa.

Zdaniem przeciwników tego drastycznego rozwiązania, dobiłoby to i tak słabą gospodarkę tych krajów, spowodowało zubożenie ich mieszkańców i kryzys niedających się rozmiarów.

Uczestnicy spotkania, wśród których byli również przedstawiciele Światowej Organizacji Zdrowia, zalecili szczepienia drobiu w krajach, w których wystapiła ptasia grypa, i eliminację chorych ptaków.

Źródło: Informacyjna Agencja Radiowa

Powrót do aktualności