Ceny zbóż, notowania, aktualności

Właściciel Prossobu przed sądem

Właściciel Prossobu przed sądem
Przed Sądem Rejonowym w Inowrocławiu rozpoczął się proces Janusza S. - właściciela firmy Prossob. Oskarżono go o kradzież blisko 28-miu tysięcy ton pszenicy z rezerw Agencji Rynku Rolnego.

Właściciel Prossobu został aresztowany 3-ego lipca ubiegłego roku po kontroli magazynów w podinowrocławskim Kłopocie, a także w Kierzkowie i Gnieźnie.

Okazało się, że bezprawnie sprzedał prawie 28 tysięcy ton pszenicy, którą na przechowanie powierzyła mu Agencja Rynku Rolnego. Agencja, a także dwa banki, które udzieliły Prossobowi kredytu pod zastaw zboża, poniosły straty w wysokości 35-ciu milionów złotych.

W śledztwie Janusz S. przyznał się do winy. Dzisiaj jednak, w pierwszym dniu procesu sądowego, odmówił składania zeznań. Złożył natomiast wniosek o zwolnienie z aresztu za kaucją. Twierdził, że chce naprawić wyrządzone przez siebie szkody.

Wniosek szefa Prossobu poparł oskarżyciel posiłkowy, reprezentujący Agencję Rynku Rolnego i inowrocławski sąd podjął decyzję o zamianie aresztu na kaucję w wysokości 250-ciu tysięcy złotych. Po jej wpłaceniu Janusz S. opuści inowrocławski areszt.

Źródło: Informacyjna Agencja Radiowa

Powrót do aktualności