Ceny zbóż, notowania, aktualności

Audyt w Agencji Rynku Rolnego

Audyt w Agencji Rynku Rolnego
Międzynarodowa firma konsultingowa KPMG rozpoczęła przeprowadzanie audytu w Agencji Rynku Rolnego. Badanie będzie dotyczyć części informatycznej i księgi procedur - poinformował rzecznik prasowy Agencji Radosław Iwański.

 - Badanie jest dosyć skomplikowane i będzie przeprowadzane zarówno w centrali, jak i w placówkach terenowych - powiedział Iwański. Dodał, że ma być zakończone do końca marca tego roku.

Audyt ma na celu zbadanie gotowości Agencji do pełnienia funkcji tzw. agencji płatniczej. Uzyskanie akredytacji jest niezbędne do prowadzenia działalności interwencyjnej po wejściu Polski do Unii Europejskiej.

Agencja płatnicza (ARR) ma kontrolować i potwierdzać zasadność wydatkowania środków na poszczególne działania wspierające rolnictwo w ramach wspólnej polityki rolnej.

Dyrektor departamentu polityki regionalnej i rolnictwa w Ministerstwie Finansów Jerzy Indra poinformował PAP, że firmę audytorską wybrano zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych, w drodze złożenia ofert.

O wykonanie audytu ubiegały się cztery firmy audytorskie o zasięgu międzynarodowym. Według Indry, wszystkie miały "dość zbliżony potencjał", a o wyborze zadecydowała cena. Dyrektor podkreślił, że wybrana została firma z autorytetem i doświadczeniem w tego rodzaju badaniach - już wcześniej prowadziła je w krajach kandydujących do Unii.

Firma KPMG będzie także prowadziła audyt w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Źródło: PAP

Powrót do aktualności