Ceny zbóż, notowania, aktualności

Nie ma chętnych na zakup "Kama Foods"

Nie ma chętnych na zakup "Kama Foods"
Nie doszedł do skutku w pierwszym terminie przetarg na brzeską olejarnię. Nie wpłynęła żadna oferta, ponieważ żaden z inwestorów nie chce zapłacić za "Kamę" wyliczonych przez rzeczoznawców 107 milionów złotych.

Oznacza to, że żaden z oferentów, który brał udział w rokowaniach z syndykiem nie zdecydował się na udział w pierwszym przetargu i w ten sposób nie ma już szansy na szybką sprzedaż przedsiębiorstwa.

Jak powiedział syndyk masy upadłościowej "Kamy Foods" Daniel Dębecki, jedyne co przesłały firmy zainteresowane kupnem olejarni to pisma o chęci zakupu przedsiębiorstwa ale nie za 107 milionów złotych. Pojawiają się więc wątpliwości czy uda się sprzedać olejarnię przed zimą, która jest poważnym zagrożeniem dla upadłego przedsiębiorstwa.

Byli pracownicy firmy są zawiedzeni obrotem sprawy i jak twierdzi przewodniczący Komitetu Obrony Praw Pracowniczych przy "Kamie Foods" Eugeniusz Zwierzchowski.

To że przetarg się nie odbył ucieszyło jednak przewodniczącego rady nadzorczej "Kamy" Roberta Muchę, który zapewnił, że grupa, jaką reprezentuje będzie się starała kupić fabrykę w następnych przetargach za niższą sumę.

Kiedy i na jakich zasadach, oraz z jaką sumą początkową odbędzie się drugi przetarg na olejarnię zdecyduje sędzia komisarz nadzorujący postępowanie upadłościowe. Na taką decyzję trzeba będzie jeszcze poczekać.

Źródło: Tygodnik Finansowy

Powrót do aktualności