Ceny zbóż, notowania, aktualności

Nowoczesna obora

Nowoczesna obora
Nowoczesną, przeznaczoną na ponad 100 krów mlecznych oborę otwarto w Michałowie w powiecie tomaszowskim. Dzięki skomputeryzowanej dojarni i zastosowaniu nowoczesnych technik hodowli, produkowane w gospodarstwie mleko ma klasę ekstra, a to gwarantuje zbyt towaru w krajach Unii Europejskiej.

Na razie w oborze jest 36 krów mlecznych i 40 cielnych jałówek. Skanalizowane leża dla zwierząt ułatwiają utrzymanie higieny na odpowiednim poziomie, a skomputeryzowana dojarnia oraz odpowiedni dobór paszy podnoszą standard produktu. Właściciele gospodarstwa nie boją się konkurencji unijnej. Zamierzają się sprzedawać około 55 tys. litrów mleka rocznie.

Rozwijają się tez inne gospodarstwa, w ciągu roku pogłowie bydła w Łódzkiem wzrosło o prawie 3 proc. W ośrodku hodowli zarodowej w Dębołęce w gminie Sieradz planuje się zwiększenie hodowli z prawie 400 do 500 krów mlecznych. Wraz ze zwiększeniem stada inwestuje się tu w nowoczesną technologię pozyskiwania mleka. W wolnostojących oborach będzie można wydoić kilkadziesiąt krów jednorazowo.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności