Ceny zbóż, notowania, aktualności

Agencja Rynku Rolnego marnotrawi państwowe pieniądze

Agencja Rynku Rolnego marnotrawi państwowe pieniądze
907 milionów złotych strat - to ubiegłoroczny bilans dokonań Agencji Rynku Rolnego - pisze "Super Express", twierdząc, że dotarł do najnowszego raportu NIK, który szczegółowo pokazuje, jak Agencja marnowała budżetowe pieniądze.

"Ile można zarobić w zadłużonej państwowej agencji?"- pyta się dziennik. I odpowiada: prawnik dostaje 378 złotych za godzinę. W ciągu roku kancelaria prawnicza współpracująca z ARR zainkasowała milion 679 tysięcy złotych.

Dziennik wylicza też, że 753 tysięcy złotych otrzymali członkowie rad nadzorczych spółek Agencji. To właśnie jedna z nich - Elewarr - zleciła skup zboża firmie Bonda z Nowogardu, choć jej właściciel był już wcześniej oskarżany przez prokuraturę o udział w przekrętach zbożowych - twierdzi "Super Express".

"Najwyższy czas zrobić porządek z Agencją Rynku Rolnego" - pisze dziennik, podkreślając, że nie da się jej naprawić i nie warto czekać na wejście do Unii Europejskiej. - Już dziś należy Agencję rozwiązać, a jej obowiązki przekazać Ministerstwu Rolnictwa - uważa gazeta.

Źródło: Informacyjna Agencja Radiowa

Powrót do aktualności