Ceny zbóż, notowania, aktualności

Rolnicy ponownie blokowali niektóre przejścia graniczne

Rolnicy ponownie blokowali niektóre przejścia graniczne
Rolnicy z "Samoobrony", którzy od ponad miesiąca protestują na drogach w różnych miejscach kraju i sprzeciwiają się polityce rolnej rządu, zablokowali niektóre przejścia graniczne.

Około 40 rolników protestowało przed przejściem granicznym w Kołbaskowie. Protestujący usiłowali dotrzeć do samego przejścia, by skontrolować - z działaczami Samoobrony - tiry, które wwożą do Polski żywność z Unii Europejskiej.

Posłanka Samoobrony Danuta Hojarska poinformowała, że komendant powiatowy policji użył siły, a ona sama została- jak powiedziała - skopana przez jednego z policjantów.

 - Nie podaruję tego na pewno - zapowiedziała Danuta Hojarska. , Krzysztof Targoński rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Szczecinie zaprzeczył, że policja pobiła kogokolwiek z protestujących.

Fiaskiem zakończyła się próba zablokowania przez rolników - zwolenników Samoobrony przejść granicznych w Terespolu i Koroszczynie.

Zakończyła się blokada drogi dojazdowej do przejścia granicznego w Barwinku na granicy ze Słowacją w województwie podkarpackim.

Posłowie Samoobrony podkreślali, że chcieli wyrazić gniew wobec polityki rządu, który, jak mówili, doprowadził kraj do zapaści gospodarczej, a ludzi do nędzy. Zakończyła się też blokada polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Dorohusku.

Chłopi przynieśli flagi państwowe i transparenty z napisami "Pozwólcie nam godnie żyć" i protestowali przeciwko przywozowi do Polski zboża, węgla i cementu.

Uważają, że te produkty sprowadzane są po zaniżonych cenach. Rolnicy blokowali też największe na południowej granicy przejście drogowe między Polską a Czechami w Cieszynie Boguszowicach.

Rolnicy z Samoobrony zorganizowali ponadto blokady przejść granicznych w Bobrownikach, Braniewie, Cieszynie, Chyżnem, Kudowie, Świecku, Terespolu i Zgorzelcu. Rolnicy z "Samoobrony", którzy od ponad miesiąca blokują drogi w różnych miejscach kraju protestują przeciw polityce rolnej rządu, która ich zdaniem może doprowadzić do zapaści polskie rolnictwo.

Źródło: Informacyjna Agencja Radiowa

Powrót do aktualności