Ceny zbóż, notowania, aktualności

Kolejna blokada terminalu granicznego w Świecku

Kolejna blokada terminalu granicznego w Świecku
Przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego NSZZ "Solidarność" Rolników Indywidualnych Marian Zagórny zapowiedział blokadę Terminala Odpraw Celnych w Świecku i innych przejść granicznych. Przed wjazd na terminal w Świecku udało się już dotrzeć kilkudziesięciu rolnikom. Blokady mają się rozpocząć o 9-tej.

Od czwartku w okolicach terminala w Świecku przebywa grupa rolników z Marianem Zagórnym. Pierwotnie planowali i zorganizowanie blokady w piątek nad ranem. Do dzisiaj jednak zarówno przejście graniczne jak terminal pracują bez zakłóceń.

Rolnicy nie podjęli jeszcze żadnych działań, które wymagałyby interwencji policji bądź służb granicznych. Policja, aby nie dopuścić do zorganizowania blokady zatrzymuje wszystkie autobusy z rolnikami.

Jak nieoficjalnie dowiedział się reporter Polskiego Radia, organizatorzy protestu dowożą rolników z zatrzymywanych przez policję autokarów samochodami osobowymi i małymi busami.

Blokada "Świecka" ma być protestem przeciw bierności rządu wobec trudnej sytuacji wsi. Rolnicy domagają się rozmów ze stroną rządową od czego Marian Zagórny uzależnił odstąpienie od blokowania terminalu i później innych przejść granicznych.

Źródło: Informacyjna Agencja Radiowa

Powrót do aktualności