Ceny zbóż, notowania, aktualności

Minister Rolnictwa zaapelował do rolników o zakończenie blokad dróg

Minister Rolnictwa zaapelował do rolników o zakończenie blokad dróg
Minister Rolnictwa Adam Tański zaapelował do rolników o zakończenie bokad dróg. Po spotkaniu z liderami rolniczych związków zawodowych minister Tański powiedział, że w szybkim tempie rząd będzie podejmował decyzje, które poprawią opłacalność produkcji rolnej.

Adam Tański podkreślił, że w ramach specjalnego zespołu ze związkami zawodowymi ustalone zostaną zasady i sposoby interwencji na rynkach rolnych. Zaś co do wysokości interwencji to decyzje podejmie rząd. Adam Tański poinformował, że za dwa tygodnie znowu spotka się z rolnikami aby poinformować ich o decyzjach rządu. Prosił jednocześnie rolników aby do tego czasu zawiesili blokady dróg

Szef Kółek Rolniczych Władysław Serafin powiedział jednak, że dopóki nie będzie decyzji rządu co do wysokości interwencji na rynkach rolnych to liderzy organizacji chłopskich nie będą namawiać rolników do przerwania blokad.

W stanowisku przyjętym po spotkaniu przez związki zawodowe i resort rolnictwa zapisano, że minister Tański ma przygotować i przeprowadzić w rządzie nową ustawę o biopaliwach, jeśli weto prezydenta nie zostanie odrzucone w Sejmie.

Źródło: Informacyjna Agencja Radiowa

Powrót do aktualności