Ceny zbóż, notowania, aktualności

Adam Tański wkrótce będzie rozmawiał z rolniczymi związkami

Adam Tański wkrótce będzie rozmawiał z rolniczymi związkami
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Adam Tański zapowiedział, że wkrótce dojdzie do rozmów z rolniczymi związkami. Minister powiedział, że także dziś był gotów do rozmów z rolnikami manifestującymi w Warszawie, ale nie uzyskał od nich odpowiedzi.

Adam Tański wyraził nadzieję, że wkrótce dojdzie do rozmów z rolniczymi związkami. Pytany, czy weźmie w nich udział wicepremier Grzegorz Kołodko, Tański odpowiedział, że chciałby by tak się stało, ale zależy to od ministra finansów. Nowy minister rolnictwa zapowiedział, że pierwszym celem jego działań będzie sprecyzowanie systemu interwencji rolnej tak, by system ten skutecznie działał do momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Inne cele ministra to między innymi przeprowadzenie przez Sejm ustawy o biopaliwach, uwzględniającej zastrzeżenia prezydenta, i ustawy o ustroju rolnym. Minister zapowiedział też przeprowadzenie ogromnej akcji informacyjnej na wsi, dotyczącej wejścia Polski do Unii. Jak powiedział Adam Tański, ma ona utwierdzić większość rolników w przekonaniu, że wejście Polski do Unii będzie korzystne dla wsi.

Źródło: Informacyjna Agencja Radiowa

Powrót do aktualności