Ceny zbóż, notowania, aktualności

W Poznaniu rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Rolnicze Polagra-Farm

W Poznaniu rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Rolnicze Polagra-Farm
W tym roku Targi podzielono na cztery bloki tematyczne: pole, hodowla, ogrodnictwo i rozwój wsi. Trzy pierwsze bloki skierowane są głównie do rolników, producentów zbóż, owoców, warzyw, kwiatów i hodowców zwierząt. Czwarty blok utworzono z myślą o wszystkich mieszkańcach wsi.

"Kreaujemy nowoczesne rolnictwo" - to motto tegorocznych targów. Bardzo dużo jest maszyn i urządzeń rolniczych, sprzętu do pielęgnacji terenów zielonych i dla przemysłu paszowego. Nie brakuje owoców, warzyw, nasion i wszystkiego co związane jest z chemią rolniczą.

Targom towarzyszy VII Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych.

 - Powstają obory coraz to większe, zarówno u rolników indywidualnych, jak i w gospodarstwach wielkostadnych. Te obory powiększają swoje liczebności, chociaż ceny na mleko były niekorzystne w ubiegłym roku. Ale w tym roku zauważamy, że te mleczarnie, które w Wielkopolsce funkcjonują, zaczynają podwyższać minimalnie ceny - powiedział jeden z wystawców.

Ważnym wydarzeniem dla hodowców bedzie IV Forum Rolnicze. Wystawcy porozmawiają o hodowli i produkcji bydła mięsnego, trzody chlewnej, nutrii i pszczół miodnych.

Blok tematyczny "Rozwój wsi" będzie poświęcony m.in. alternatywnym źródłom zarobkowania gospodarstw wiejskich.

Nowością Polagry-Farm będzie prezentacja maszyn rolniczych nie tylko w pawilonach, ale też podczas pracy w polu.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności