Ceny zbóż, notowania, aktualności

Zboże na eksport

Zboże na eksport

Cały czas utrzymuje się duży popyt na pszenicę konsumpcyjną i najlepiej wygląda sprzedaż na eksport. A do portów wciąż przypływają kolejne statki.

Systematyczne odbiory ziarna w portach trwają od grudnia i zdaniem maklerów potrwają na pewno do końca marca. Na przyszły miesiąc są zgłaszane kolejne zapotrzebowania na pszenicę. Cena na razie jest dobra i stabilna. Tona kosztuje w portach od 810 do 820 złotych.

Nie zmieniają się stawki w portach na żyto i pszenżyto, które już wcześniej staniało. Zboże to jest wożone także samochodami do naszych zachodnich sąsiadów. W portach tona pszenżyta wyceniana jest na 665 złotych, a żyta maksymalnie na 610 złotych.

Na jęczmień ogromny popyt był jesienią, co mocno wywindowało ceny. Teraz rynek jest pełen tego ziarna i zapotrzebowanie wyraźnie się zmniejszyło, ale sprzedaż trwa. Więcej sprzedaje się ziarna ozimego, mniej jarego, które jest gorszej jakości i wyraźnie drobniejsze. Pewną część surowca producenci zostawiają też na siewy. W magazynach krajowych jęczmień konsumpcyjny kosztuje od 680 zł/t do 730 zł/t, a paszowy od 600 zł/t do 650 zł/t.

Na rynku owsa - bez zmian.

Źródło: Agrobiznes TVP

Powrót do aktualności