Ceny zbóż, notowania, aktualności

Zgodnie z planem

Zgodnie z planem

dopłaty w polskiej walucie
123RF Zdjęcie Seryjne

Przekazywanie płatności końcowych rozpoczęło się zgodnie z planem od 1 grudnia. Trwa także kampania wypłaty dotacji do trudnych warunków gospodarowania i rolnośrodowiskowych. W tym roku dotacje bezpośrednie są wyjątkowo potrzebne.

Jak mówi Wiktor Szmulewicz z KRIR, przypływ gotówki ułatwia rolnikom płynność finansową. Do wypłaty zostało jeszcze ponad 5 mld zł. Biura powiatowe ARR już wydają decyzje. Trwa także naliczanie płatności końcowych. Jak mówi Jolanta Dobiesz z ARiMR, zaplanowane jest, że do 8 grudnia br. płatności końcowe zostaną zrealizowane dla ok. 28 tys. rolników na kwotę ponad 71 mln zł.

Kolejne dopłaty będą przekazywane rolnikom sukcesywnie. Jak co roku najdłużej na wypłatę dotacji będą czekać ci, u których wykryto nieprawidłowości. Wypłaty będą dokonywane dla tych rolników, dla których zostało zakończone postępowanie administracyjne. Od 17 października realizowane są także płatności do trudnych warunków gospodarowania (ONW). ARR wypłaci w sumie 653 mln zł, czyli prawie połowę zaplanowanej na ten cel kwoty, a 90 mln zł zostanie przekazanych z tytułu płatności rolnośrodowiskowych.

Źródło: Agrobiznes TVP

Powrót do aktualności