Ceny zbóż, notowania, aktualności

IMC zwiększyła areał pszenicy ozimej

IMC zwiększyła areał pszenicy ozimej

pole rolne
123RF Zdjęcie Seryjne

- W 2014 r. IMC zwiększyła powierzchnię uprawy pszenicy ozimej głównie ze względu na stabilną i wysoką wydajność tego zboża osiąganą do tej pory przez spółkę. Wzrost udziału pszenicy w uprawach związany jest również z wysoką rentownością tej uprawy, nawet w warunkach światowej obniżki cen surowców rolnych w 2013 i 2014 roku - komentuje Alex Lissitsa, prezes IMC.

Jak dodaje Lissitsa, w tym roku IMC przeprowadziła kampanię siewną na bardzo wysokim poziomie i zanotowała już pierwsze wzejścia pszenicy. - Obecnie obserwujemy sprzyjające warunki atmosferyczne dla dalszego wzrostu i rozwoju roślin. Notujemy również odpowiednio wysoki poziom wilgotności w glebie. Dlatego oczekujemy dobrych plonów na całej uprawianej powierzchni i prognozujemy, że pszenica wejdzie w okres zimowy w optymalnej fazie swojego rozwoju - mówi prezes IMC.

IMC to notowana na GPW (od maja 2011 r.) spółka z sektora rolniczego działająca w środkowo-północnej Ukrainie (region Połtawy, Czernichowa i Sumy). Działalność IMC skupia się na uprawie zbóż, roślin oleistych oraz ziemniaków. Spółka jest również jednym z największych producentów mleka na Ukrainie. Obecnie grupa zarządza bankiem ziemi o powierzchni 136,7 tys. ha.

Źródło: Portal Spożywczy

Powrót do aktualności