Ceny zbóż, notowania, aktualności

Na strategię odbudowy produkcji trzody chlewnej trzeba poczekać

Na strategię odbudowy produkcji trzody chlewnej trzeba poczekać

Projekt jest odpowiedzią na trudną sytuację producentów trzody chlewnej i stale pogłębiający się spadek pogłowia świń w kraju.

Termin nadsyłania wszelkich sugestii dotyczących czynników, które powodują spadek pogłowia trzody chlewnej, ograniczają produkcję świń lub też zaburzających funkcjonowanie rynku trzody - minął 30 maja 2012 r.

Z tego co udało nam się na razie ustalić, dopiero w sierpniu możemy liczyć na przedstawienie konkretnych wniosków. - Zebraliśmy wszystkie nadesłane sugestie, musimy jeszcze przedyskutować temat z ekspertami i myślę, że w sierpniu przedstawimy już dokładne wytyczne programu - mówi dr Tadeusz Blicharski, dyrektor POLSUS.

Na potrzeby realizacji tego projektu zostało powołane konsorcjum, w skład którego wchodzą: POLSUS (lider projektu) oraz Krajowa Rada Izb Rolniczych, Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP, Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego i Związek Polskie Mięso.

Projekt jest finansowany z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego i ma na celu opracowanie wytycznych dla rozwoju branży trzody chlewnej na najbliższe lata.

Źródło: Portal Spożywczy za: farmer.pl

Powrót do aktualności