Ceny zbóż, notowania, aktualności

ZSRIR: Notowania cen żywca wieprzowego i wołowego oraz drobiu

ZSRIR: Notowania cen żywca wieprzowego i wołowego oraz drobiu

Jednocześnie była ona o ponad 3 proc. wyższa niż miesiąc wcześniej oraz o 18 proc. wyższa od płaconej przed rokiem.

W Polsce od początku miesiąca rosną ceny skupu bydła. W analizowanym tygodniu za żywiec wołowy dostawcy otrzymywali przeciętnie 6,36 zł/kg, tj. o 0,7 proc. więcej niż tydzień wcześniej. Cena tego żywca była o ponad 3 proc. wyższa niż przed miesiącem i 19 proc. wyższa niż w tym samym okresie roku ubiegłego.

Po siedmiu tygodniach wzrostów, w trzecim tygodniu czerwca ceny skupu kurcząt brojlerów w Polsce uległy obniżeniu i wyniosły 4,01 zł/kg. Cena ta była o 2,8 proc. niższa niż w poprzednim tygodniu, ale o 2 proc. wyższa niż przed miesiącem i o 14 proc. wyższa niż rok wcześniej.

W dniach 18-24.06.2012 r. cena skupu indyków wyniosła średnio 5,32 zł/kg, i była zbliżona do notowanej w dwóch poprzednich tygodniach. Jednocześnie cena indyków była o 1 proc. wyższa niż miesiąc wcześniej, ale o blisko 13 proc. niższa niż przed rokiem.

W porównaniu do poprzedniego tygodnia o 1,1 proc. wzrosła cena odtłuszczonego mleka w proszku. W dniach 18-24.06.2012 r. krajowi wytwórcy przeciętnie uzyskiwali za nie 8,48 zł/kg. Cena OMP była zbliżona do notowań sprzed miesiąca.

Źródło: Portal Spożywczy za: PAP

Powrót do aktualności