Ceny zbóż, notowania, aktualności

Prezes Poldanoru: W 2012 r. ceny pasz będą wysokie. Podobnie jak ceny żywca wieprzowego

Prezes Poldanoru: W 2012 r. ceny pasz będą wysokie. Podobnie jak ceny żywca wieprzowego

 

- Obserwujemy coraz większe zainteresowanie zakładów mięsnych żywcem wieprzowym wysokiej jakości, dostarczanym w dużych partiach, o wyrównanej wadze i jakości, w oparciu o stabilne kontrakty - mówi prezes Brodziak - Dodatkowo nasi klienci zwracają coraz większą uwagę na możliwość prześledzenia całego łańcucha produkcji - od pola do stołu oraz na dobrostan zwierząt. Oceniamy, że te aspekty będą w najbliższych latach kształtować rynek mięsa wieprzowego i dlatego z zainteresowaniem przyglądamy się rozwojowi projektu PQS.

Prezes firmy Poldanor uważa, że promocja mięsa wieprzowego jest bardzo potrzebna, w pełni popiera też koncepcję działań mających na celu połączenie sił branży producentów mięsa i zakładów mięsnych.

- Czas najwyższy aby zjednoczyć się w realizacji wspólnych celów, a nie pozwalać innym rozgrywać nasze branże przeciwko sobie. Musimy działać wspólnie, aby zmienić sytuację, w której prawie połowa mięsa konsumowanego przez Polaków pochodzi z zagranicy - twierdzi Grzegorz Brodziak.

Spytany o prognozy na najbliższy rok, prezes firmy Poldanor odpowiada:

- Spodziewamy się, że rok 2012 będzie ponownie rokiem wysokich cen pasz, ale też stosunkowo wysokich cen żywca wieprzowego, co pozwoli efektywnym producentom osiągać zyski. Planujemy w związku z tym podjąć działania zmierzające do powiększenia produkcji trzody w roku 2013, planujemy też podniesienie efektywności produkcji w naszych funkcjonujących fermach. Będziemy pogłębiać nasze kontakty z klientami w celu optymalnego wykorzystania oferowanej przez nas koncepcji produkcji „od pola do stołu" i będziemy wspierać integrację i współpracę producentów żywca z branżą przetwórstwa mięsa.

 

Źródło: Portal Spożywczy

Powrót do aktualności