Ceny zbóż, notowania, aktualności

Dopłaty do siewu

Dopłaty do siewu

Pomoc jest niewielka, ale chętnych nie brakuje. Mowa o dopłatach do materiału siewnego. Wnioski są przyjmowane w regionalnych oddziałach Agencji Rynku Rolnego.

Rolnicy, którzy zużywają do siewu wysokiej jakości materiał tak zwany elitarny lub kwalifikowany mogą ubiegać się o dotacje z programu "de minimis". Jest to 7 i pół tysiąca euro do wykorzystania przez 3 lata.

Krzysztof Bodzak, ARR: oznacza to, ze jeżeli ktoś w trzech latach przekroczy tę kwotę to w ostatnim roku dopłata ta będzie wynosiła do 3,5 tysiąca łącznie.

Wnioski o przyznanie pomocy można składać osobiście lub wysłać pocztą. Trzeba jednak pamiętać, że od 1 go grudnia obowiązuje nowy formularz. Nie można także zapomnieć o niezbędnych załącznikach.

Krzysztof Bodzak, ARR: podstawowym załącznikiem jest faktura zakupu materiału siewnego o kategorii kwalifikowany lub elitarny lub dokument wydania z magazynu.

Dodatkowo należy złożyć także oświadczenie o wysokości otrzymanej pomocy de minimis w ostatnich trzech latach. Wnioski o dopłaty do zbóż ozimych można składać do połowy lutego.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności