Ceny zbóż, notowania, aktualności

Ropa naftowa utrzymuje niską cenę

Ropa naftowa utrzymuje niską cenę
Wiadomości z rynku paliw – w przeciwieństwie do rynków finansowych – są bardziej dobre niż złe. Ceny ropy naftowej wciąż utrzymują się na niskich poziomach, co pociąga za sobą spadki cen gotowych paliw.

Część obniżek już wprowadzono, część jest jeszcze w planach. W nadchodzący weekend, przeceny mogą być jeszcze tylko kilkugroszowe. Ale w ciągu najbliższych dwóch tygodni skala przecen powinna osiągnąć nawet 10 groszy za litr.

Choć wczoraj ceny ropy naftowej wzrosły o 5-6 dolarów za baryłkę, to jednak wciąż daleko im do poziomów, jakie obserwowaliśmy jeszcze w sierpniu. Zdaniem analityków, takie podwyżki nie powodują jednak zagrożenia i będzie można tankować taniej.

Dziś w Nowym Jorku baryłka ropy naftowej kosztuje 96 dolarów. W Londynie – nieco taniej. Wyższe niż jeszcze we wtorek poziomy, to wynik większych od oczekiwań spadków zapasów ropy i benzyn za oceanem.

Wróćmy na krajowe podwórko. Oto prognozowane ceny paliw na najbliższe dni. Średnie stawki popularnej "95"–tki szacowane są na 4 złote 37 groszy. Oleju napędowego na 4 złote 33 grosze. Ceny gazu mogą lekko zwyżkować.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności