Ceny zbóż, notowania, aktualności

Ruszyła wypłata premii dla młodych rolników

Ruszyła wypłata premii dla młodych rolników
Wydaje się to nieprawdopodobne a jednak się udało. Agencja Restrukturyzacji wypłaciła pierwsze premie dla młodych rolników. Szczęśliwców jest na razie niewielu ale cała machina ruszyła.

Krzysztof Karpiński zdecydował się ubiegać o premię dla młodych rolników po tym jak dostał gospodarstwo w spadku. Wniosek o przyznanie premii dla młodych rolników pan Krzysztof złożył na początku marca teraz pieniądze ma już na koncie. Zamierza je przeznaczyć na modernizacje obory.

O premie dla młodych rolników w pierwszej edycji programu z funduszy na lata 2007-13 ubiega się ponad 5 tysięcy osób. Do tej pory pieniądze trafiły do prawie 300.

Zofia Szalczyk, wiceprezes ARiMR: tempo obsługi tego działania zależy od tempa wykonania czynności organizacyjnych związanych z przejęciem własności gospodarstwa.

Nabór wniosków trwa. O 50 tysięcy premii mogą występować rolnicy, którzy dopiero zamierzają rozpocząć prowadzenie działalności.

Marta Włudarska, ARiMR: o premię dla młodych rolników mogą ubiegać się osoby, które nie ukończyły 18 lat a nie mają 40 oraz nie mają prawa do emerytury lub renty. Liczy się także wielkość gospodarstwa które mają zamiar przejąć. Wymagana jest średnia wojewódzka lub krajowa.

Wnioski o przyznanie premii w tej edycji programu będą przyjmowane do końca roku.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności