Ceny zbóż, notowania, aktualności

Poważne zarzuty pod adresem prezesa ARR

Poważne zarzuty pod adresem prezesa ARR
Ostre zarzuty padają pod adresem prezesa Agencji Rynku Rolnego. W skierowanym do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów liście pracownicy Agencji twierdzą, że Bogdan Twarowski łamie ustawę anty korupcyjną oraz rozrzutnie wydaje publiczne pieniądze.

W Agencji Rynku Rolnego doszło ostatnio do kadrowej rewolucji. Swoje stanowiska stracili prawie wszyscy szefowie oddziałów terenowych oraz wiele osób w warszawskiej centrali. To efekt decyzji nowego szefa Agencji Bogdana Twarowskiego.

W ostatni piątek do rządu dotarł list, w którym pracownicy Agencji zarzucają swojemu szefowi zasiadanie w radach nadzorczych spółek prawa handlowego co jest złamaniem ustawy anty korupcyjnej. Są też zarzuty o niegospodarność z wieloma przykładami. Podczas swojego urzędowanie prezes miał ponoć kupić między innymi luksusowy telefon komórkowy za prawie 5 tysięcy złotych zestaw nawigacji satelitarnej za 1,5 tysiąca oraz fotel prezesa za prawie 4 tysiące.

Bogdan Twarowski był dzisiaj nieuchwytny. Służbowo wyjechał na Ukrainę. Jego szef zapowiada, że sprawa będzie zbadana.

Marek Sawicki – minister rolnictwa: dokonam analizy, zbadam rzeczywiście, czy fakty takie mają miejsce – opisane w artykule potwierdzą się i wtedy będę wyciągał wnioski.

List pracowników Agencji trafił też do Julii Pitery, która przypomina, że to nie pierwszy taki przypadek wśród wysokich urzędników państwowych. Rząd zapowiada zaostrzenie ustawy anty korupcyjnej.

Julia Pitera – Pełnomocnika Rządu do Spraw Opracowania Programu Zapobiegania Nieprawidłowościom w Instytucjach Publicznych: to świadczy o tym, że ustawa antykorupcyjna musi zostać radykalnie zmieniona. Cała jej konstrukcja, tak żeby ona w żaden sposób nie mogła, żeby Państwo nie mogło być nadużywane przez funkcjonariuszy publicznych a kary były nieuniknione.

Spore zmiany czekają także ustawę o finansach publicznych, tak aby urzędnicy państwowi nie mogli wykorzystywać swojego stanowiska do nie kontrolowanego wydawania pieniędzy zwłaszcza służbowymi kartami kredytowymi.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności