Ceny zbóż, notowania, aktualności

Niewielki ruch na rynku zbóż

Niewielki ruch na rynku zbóż
W ofertach sprzedaży giełd towarowych zbóż jest bardzo dużo, ale ruch jest niewielki. Większość producentów właśnie w lutym zamierza pozbyć się zapasów, jednak często oczekiwania sprzedających i możliwości kupujących zupełnie się rozmijają.

Najwięcej transakcji jest na pszenicę konsumpcyjną. Tona kosztuje teraz maksymalnie 900 złotych, a producenci chcieliby dostać przynajmniej o 20-30 złotych więcej. Mało jest jęczmienia i w tym tygodniu ceny transakcyjne zarówno konsumpcyjnego jak i paszowego wzrosły najbardziej. Za tonę jęczmienia konsumpcyjnego trzeba teraz zapłacić ponad 860 złotych, paszowy kosztuje 830.

Część klientów wstrzymuje się z zakupami, bo czeka na obniżki. Jest to możliwe, bo ziarno na światowych giełdach tanieje-mówią maklerzy.

Zarówno w Polsce, jak i na świecie spadają ceny kukurydzy. Na giełdzie MATIF tona kosztuje już tylko 200 euro. U nas od początku stycznia cena spadła o blisko 20 złotych. W tym tygodniu trudno znaleźć chętnych na kukurydzę nawet po 800 złotych za tonę.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności