Ceny zbóż, notowania, aktualności

Czasowe ograniczenia wwozu mięsa na Białorusi

Czasowe ograniczenia wwozu mięsa na Białorusi
MSZ wyjaśniło, że Główny Urząd Weterynarii, Państwowa Inspekcja Weterynaryjna i Państwowa Inspekcja Żywności Ministerstwa Rolnictwa i Produkcji Spożywczej Republiki Białoruś wprowadziły 11 sierpnia czasowe ograniczenia na wwóz na terytorium Białorusi produktów mięsnych.

"Decyzja ma na celu zabezpieczenie przed rozprzestrzenieniem się chorób zwierząt i obowiązywać będzie do odwołania" – podało MSZ. W polskim resorcie rolnictwa PAP dowiedziała się, że chodzi o pryszczycę.

Na początku sierpnia w Wielkiej Brytanii pojawiły się pierwsze przypadki zachorowań na pryszczycę; do tej pory przypadki choroby zostały potwierdzone jedynie w kilku gospodarstwach w okolicach miasteczka Normandy, w hrabstwie Surrey.

"W związku z powyższym Ministerstwo Spraw Zagranicznych sugeruje powstrzymanie się z przewozem produktów mięsnych na Białoruś. Złamanie zakazu może grozić konfiskatą produktów i grzywną" – poinformował resort.

Ministerstwo poinformowało też, że istnieje możliwość ubiegania się o zgodę białoruskich organów nadzoru weterynaryjnego na wwóz produktów mięsnych do tego kraju.

Źródło: PAP

Powrót do aktualności