Ceny zbóż, notowania, aktualności

Terminowy zawrót głowy

Terminowy zawrót głowy
Nie jutro a dopiero za miesiąc – prawdopodobnie 23 maja odbędzie się losowanie kolejności rozpatrywania wniosków na inwestycje w gospodarstwach rolnych. Powód – nie wszystkie dokumenty jeszcze do Agencji Restrukturyzacji dotarły.

Kiedy 16 kwietnia rolnicy składali wnioski o dofinansowanie inwestycji w gospodarstwach Agencja Restrukturyzacji zapewniała, że to kto będzie pierwszy, a kto ostatni na liście okaże się dziesięć dni później. Tego terminu nie da się jednak dotrzymać.

 – Chcemy dać szanse wszystkim rolnikom bo tak zapewnialiśmy, że do czasu kiedy spłyną wszystkie wnioski i jeżeli to jest podyktowane tym to nic się nie stanie jeżeli to losowanie będzie o tydzień, czy dwa tygodnie później – mówi Andrzej Lepper, wicepremier i minister rolnictwa.

Chodzi o to aby żaden z tych wniosków, które zostały wysłane pocztą nie został pominięty w losowaniu. Do tej pory do Regionalnych oddziałów Agencji Restrukturyzacji wpłynęło prawie 3 i pół tysiąca dokumentów na kwotę ponad 400 milionów złotych. Przypominamy, że do rozdysponowania jest zaledwie 230 milionów.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności