Ceny zbóż, notowania, aktualności

Łódzkie: dopłaty od grudnia

Łódzkie: dopłaty od grudnia
Rolnicy czekają już na pierwszy dzień grudnia, czyli na początek terminu wypłaty dopłat obszarowych. Niestety nie wszyscy dostaną pieniądze już na początku miesiąca. Wielu gospodarzy będzie musiało poczekać jeszcze o kilka tygodni, a nawet miesiąc dłużej.

W skrajnie różnej sytuacji znaleźli się rolnicy z dwóch powiatów Poddębickiego i Zgierskiego. W tym pierwszym podobnie jak w 6 innych biurach powiatowych w kraju przeprowadzono pilotażowe naliczanie płatności.

Dzięki temu rolnicy szybciej otrzymają nie tylko dopłaty bezpośrednie i uzupełniające ale także dopłaty za ONW czyli gospodarowanie w trudnych warunkach. Dotyczy ty około 6000 gospodarzy.

W Zgierzu czy Aleksandrowie rolnicy raczej nie maja co sprawdzać stanów kont już w grudniu. Tutaj tereny zostały skierowane do kontroli metodą foto czyli zdjęć z satelity, trzeba wyjaśnić około 3 i pół tysiąca spraw a to potrwa.

Wszyscy rolnicy którzy ubiegali się o dopłaty dostaną je najpóźniej do czerwca przyszłego roku, w łódzkiem złożono ponad 130 tys. wniosków.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności