Ceny zbóż, notowania, aktualności

Na rynku drobiu obowiązują ceny dnia

Na rynku drobiu obowiązują ceny dnia
To, za ile uda się kupić drób zależy od zamówień sieci handlowych, a te weryfikowane są codziennie. Największe wahania cenników pojawiają się tuż przed weekendem. Wtedy ceny drobiu rosną średnio o 10 – 20 groszy za kilogram. Potem wszystko wraca do normy. I tak jest przynajmniej od trzech tygodni.

Tej sytuacji nie zmieniają nawet braki pewnych elementów. Producenci starają się nie windować na siłę cen. Ograniczają za to krąg odbiorców. Liczą się przede wszystkim stali klienci.

Teraz najbardziej poszukiwane są tuszki z kurczaka. Przeciętnie kilogram kosztuje od 5 złotych 20 groszy do 5 złotych 40 groszy. Chętnie kupowane są także filety z piersi. Ich cena nie przekracza 12,5 złotego za kilogram.

W związku z dużo mniejszą podażą żywca, wzrosły za to ceny tuszek z kury rosołowej i mięsnej. Podwyżki nie są duże, ale już zauważalne.

Niektóre zakłady próbują się już przestawiać na produkcję jesienną. Zaczyna się więc sprzedawać ten asortyment, który przez ostatnie miesiące zalegał w magazynach. Taki jak na przykład podroby.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności