Ceny zbóż, notowania, aktualności

Tłumy rolników składają wnioski o dopłaty

Tłumy rolników składają wnioski o dopłaty
Rolnicy składają po 160 tys. wniosków o dopłaty dziennie, żeby zdążyć przed 15 maja. Na razie Komisja Europejska nie wie, czy pozwoli Polsce przedłużyć okres składania wniosków

W oddziałach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w całej Polsce gigantyczne kolejki: tysiące rolników chcą złożyć wnioski o dopłaty bezpośrednie. Dlaczego? Za opóźnienie w złożeniu wniosku jest kara - 1 proc. wartości dopłat za jeden dzień zwłoki. Termin składania wniosków upływa w poniedziałek. Większość rolników za późno dostała odpowiednie formularze, bo z drukiem spóźniła się Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych. Lawina wniosków ruszyła po długim weekendzie.

 - Dziś mamy 636 tys. wniosków. Codziennie spływa do nas ponad 100 tys. kolejnych, a w środę było 160 tys. - mówi "Gazecie" Iwona Musiał, rzeczniczka Agencji. Ale to mniej niż połowa z 1,47 mln wszystkich, które mają złożyć polscy rolnicy. Największy tłok jest rano - od ósmej w czwartek w biurze Agencji w Nowym Tomyślu była kolejka, po południu się rozładowała. Podobnie było w całej Polsce.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Powrót do aktualności