Ceny zbóż, notowania, aktualności

PKM Duda nie wyklucza w 2006 akwizycji

PKM Duda nie wyklucza w 2006 akwizycji
Polski Koncern Mięsny Duda planuje na 2006 roku kolejne akwizycje w Polsce. Jest na etapie rozmów z kilkoma spółkami, poinformowała spółka na czwartkowej konferencji prasowej.

 - Pracujemy nad kilkoma "tematami" - powiedział dziennikarzom prezes koncernu Maciej Duda. Prezes poinformował również, że spółka wolałaby skoncentrować się na przejęciach większych firm. - Zależy nam na tym, żeby kupić raczej większe spółki niż mniejsze - powiedział.

W połowie lutego PKM Duda przejął 95 proc. udziałów w firmie Borys z siedzibą w Nowowołyńsku na Ukrainie zajmującej się ubojem i rozbiorem mięsa.

Duda nabyła 95 proc. udziałów w ukraińskiej spółce od firmy Thomas z Lublina oraz od Witolda Tomaszewskiego. Pozostałe 5 proc. udziałów w Borysie znajduje się w posiadaniu ukraińskiego partnera Dudy.

Zarząd zapowiedział również, że w najbliższym czasie chciałby skupić się na eksporcie na rynki azjatyckie.

W listopadzie 2005 roku koncern podpisał umowy z południowokoreańskim partnerem, a od grudnia 2005 roku ruszył eksport produktów na rynek azjatycki. Spółka uzyskała również certyfikat eksportowy na rynek japoński.

 - Planujemy, że docelowo spółka będzie wysyłać na rynki azjatyckie od 10 do 30 kontenerów mrożonego mięsa miesięcznie - powiedział prezes Duda.

Zapytany o to, czy spodziewa się polepszenia wyników w związku z ptasią grypą, zarząd poinformował, że możliwy jest zwiększony popyt na mięso wieprzowe.

 - Spodziewamy się pewnego zwiększenia popytu - powiedział Rafał Oleszak, członek zarządu Dudy.

Obecnie w skład grupy kapitałowej Duda wchodzą: PKM Duda, NetBrokers, Jasan, Wizental i Eko Duda, Agro-Duda, Pleszewskie Zakłady Zbożowe, Agroprof oraz Rolpol, Euro-Duda, Polska Wołowina, Fedrus, Centrum Mięsne Makton i Centrum Mięsne Eurosmak. Wszystkie Zakłady eksportują swoje produkty m.in. do Niemiec, Holandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii oraz Korei. Grupa zatrudnia obecnie ok. 1100 osób.

Według nieaudytowanych danych, w 2005 roku grupa Dudy miała 28,24 mln zł zysku wobec 23,29 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 869,30 mln zł wobec 533,42 mln zł.

Źródło: Puls Biznesu

Powrót do aktualności