Ceny zbóż, notowania, aktualności

Są pieniądze dla firm

Są pieniądze dla firm
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła dla firm z naszego regionu dodatkowe terminy składania wniosków o dotacje z trzech programów Phare 2003.

Małe i średnie firmy mogą wnioskować o wsparcie z Programu Technologie Informatyczne dla Przedsiębiorstw. Dodatkowy termin składania wniosków upływa 20 lutego. Pozyskaną dotacje będą mogli przeznaczyć na usługi doradcze związane z wdrażaniem nowoczesnej technologii informatycznej. Minimalna kwota wsparcia to 500, a maksymalna 10 tys. euro, jednak nie więcej niż 50 proc. kosztów.

Termin przyjmowania wniosków o pieniądze z Programu Rozwoju Przedsiębiorstw upływa 13 lutego. Dotacja może trafić na sfinansowanie usług doradczych przyczyniających się do rozwoju przedsiębiorstwa poprzez zwiększenie jego konkurencyjności. Minimalna kwota wsparcia to 500, a maksymalna 5 tys. euro, ale nie więcej niż 50 proc. kosztów.

Wnioski o dotacje przyjmuje Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego SA. Wzory wniosków wraz ze szczegółowymi wskazówkami ich wypełniania znajdują się na stronach www.tarr.org.pl lub www.parp.gov.pl.

Eksporterzy mogą ubiegać się o unijną dotacje z Programu Rozwoju Przedsiębiorstw Eksportowych. Termin przyjmowania wniosków mija 6 lutego. Pieniądze można przeznaczyć na usługi doradcze przyczyniające się do zwiększenia konkurencyjności firmy na rynkach zagranicznych. Minimalna kwota wsparcia wynosi 500, a maksymalna 10 tys. euro. Agencja podkreśla, że dofinansowane mogą być jedynie projekty, które zostaną zrealizowane najpóźniej do 31 maja tego roku.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności