Ceny zbóż, notowania, aktualności

Nie będzie wcześniejszych dopłat

Nie będzie wcześniejszych dopłat
Nie będzie wcześniejszych wypłat dopłat bezpośrednich. Rozbudzone przez ministerstwo rolnictwa nadzieje gasi Agencja Restrukturyzacji, która twierdzi, że nie jest w stanie zrealizować wcześniejszych dopłat.

Przypomnijmy, że pomysł wcześniejszego wypłacania dopłat bezpośrednich pojawił się wraz z klęską suszy. Rząd zwrócił się z taką prośbą do Komisji Europejskiej. Bruksela zgodziła się, ale postawiła warunki. Po pierwsze wcześniejsze dopłaty mogliby otrzymywać tylko rolnicy z 4 najbardziej poszkodowanych przez suszę województw. Po drugie otrzymaliby tylko 50 proc. zaliczki. Wydawało się, że sprawa jest załatwiona, ale nic bardziej mylnego. Okazało się bowiem, że Agencja Restrukturyzacji nie jest w stanie zrealizować pomysłów rządu.

Rolniczy samorząd już skrytykował decyzję Agencji Restrukturyzacji. Zdaniem Izb Rolniczych dla poszkodowanych przez suszę liczy się teraz każdy grosz.

Minister rolnictwa powiadomił o zaistniałej sytuacji przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości, którzy po zakończeniu negocjacji koalicyjnych najprawdopodobniej będą kierować resortem rolnictwa.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności