Ceny zbóż, notowania, aktualności

Polska otrzyma rekordowe wsparcie finansowe z UE

Polska otrzyma rekordowe wsparcie finansowe z UE
Komisarz Unii Europejskiej do spraw budżetu Michaele Schreyer oświadczyła, że Polska otrzyma największe wsparcie finansowe w historii Unii Europejskiej. W kolejnym budżecie pieniądze przekazane dla naszego kraju będą zwiększone.

 - Na razie jednak trudno mówić o konkretach - powiedziała Michaele Schreyer Przebywająca w Gdańsku komisarz Unii spotkała się dziś z przedstawicielami władz wojewódzkich, samorządowych oraz pomorskimi przedsiębiorcami. - W tej chwili pracujemy nad budżetem na lata 2007-2010 Polska będzie miał w nim znaczące miejsce - podkreśliła pani komisarz.

 - Pełna integracja nowych członków Unii z których Poska jest najwiekszym, to nasz priorytet. Wymaga to dużych inwestycji między innymi w infrastrukturę drogową, szczgólnie w rejonie Bałtyku, który jest dla Unii ważym obszarem - dodała. To było pożyteczne spotkanie - tak rozmowy z panią komisarz ocenia wojewoda pomorski Cezary Dąbrowski.

 - Przedstawiliśmy nasze potrzeby i plany związane z rozbudową infrastruktury drogowej - dodał. Komisarz Schreyer odwiedziła też województwo warmińsko-mazurskie oraz obwód Kaliningradzki. W opinii specjalistów oznaczać to może przygotowanie inwestycji związanych z budową trasy wzdłuż południowego wybrzeża Bałtyku.

Źródło: Tygodnik Finansowy

Powrót do aktualności