Ceny zbóż, notowania, aktualności

Na giełdach towarowych kolejne podwyżki cen wieprzowiny

Na giełdach towarowych kolejne podwyżki cen wieprzowiny
Półtusze zdrożały w ciągu tygodnia o 10 gr. za kilogram. Za klasę E trzeba już zapłacić 7,40 zł, klasa R jest o 40 gr. tańsza.

Wzrosły też ceny sprzedaży mrożonych półtusz agencyjnych. W ubiegłym tygodniu kilogram kosztował średnio 6,28 zł, teraz o 8 gr. więcej. Ostatnio towar ten wysyłany był jedynie za wschodnią granicę, teraz chętnie zgłaszają się po niego także polskie zakłady - informują maklerzy.

Wraz ze wzrostem cen półtusz zdrożały też szlachetniejsze elementy takie jak świeży schab, karkówka, szynka czy łopatka. Choć w tym przypadku ceny skoczyły tylko o 2 proc., chętnych na ten asortyment wyraźnie brakuje. Dlatego coraz częściej zakłady uruchamiają sprzedaż wiązaną. Razem z tłuszczami próbują zbyć niewielkie ilości lepszych mięs.

A tłuszcze w dalszym ciągu są bardzo poszukiwane. Towaru brakuje, ale ceny powoli się stabilizują. Są już tak wysokie, że klienci nie są w stanie przekroczyć tego poziomu. Za kilogram podgardla trzeba zapłacić 6,20 zł, smalec kosztuje już blisko 6 zł.Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności