Ceny zbóż, notowania, aktualności

Działa bezpłatna infolinia ARiMR

Działa bezpłatna infolinia ARiMR
Najwięcej zapytań w ramach bezpłatnej infolinii Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) dotyczyło wypełniania wniosków o wpis do ewidencji producentów i o dopłaty bezpośrednie, poinformowała w piątek PAP rzeczniczka prasowa ARiMR Iwona Musiał.

 - Około 65 proc. rolników w ciągu ostatnich trzech tygodni najczęściej pytało o termin składania wniosków, o to, jakie potrzebne są załączniki, kiedy i w jakiej wysokości dostaną dopłaty do gruntów - powiedziała Musiał.

Dodała, że rolnicy często dowiadywali się, na jakie rośliny przysługują dopłaty uzupełniające. Pytali także, czy wzrośnie podatek VAT na maszyny rolnicze i ciągniki kupowane po 1 maja w ramach programu SAPARD.

Od kwietnia 2004 roku została zwiększona liczba osób udzielających informacji w ramach agencyjnej infolinii. Wcześniej linię tę obsługiwał pracownik ARiMR. Przetarg na obsługę infolinii wygrała Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego Nowa Praca Niewidomych.

Dzwoniąc na numer 0 800 38 00 84 przez siedem dni tygodniu od 7.00 rano do 21.00 wieczorem można uzyskać informacje dotyczące działalności Agencji. Od 5 do 25 kwietnia tego roku pracownicy infolinii odebrali ponad 2 tys. 700 telefonów, średnio dzwoniono 130 razy dziennie, poinformowała Musiał.

Źródło: PAP

Powrót do aktualności