Ceny zbóż, notowania, aktualności

SAPARD: piąta tura składania wniosków

SAPARD: piąta tura składania wniosków
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) ogłosiła w środę piątą turę składania wniosków o pomoc finansową na przedsięwzięcia z zakresu przetwórstwa i marketingu artykułów rolnych i rybnych w ramach akcesyjnego programu na rzecz rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich SAPARD.

Jak wynika ze środowego komunikatu ARiMR, wnioski będą przyjmowane według nowych, korzystniejszych dla rolników i przedsiębiorców zasad.

W inwestycjach na przetwórstwo artykułów rolnych i rybnych zwiększono do 10 mln zł wysokość pomocy udzielanej jednemu przedsiębiorcy (dotychczas 6 mln zł). W przypadku inwestycji w gospodarstwach rolnych, dopuszczono możliwość starania się o pomoc raz w roku (dotychczas jednorazowo w trakcie działania Programu).

Wyznaczono trzy terminy składania wniosków: od 29 października 2003 r. do 1 grudnia 2003 r., od 2 grudnia 2003 r. do 2 stycznia 2004 r. oraz od 5 stycznia do 5 lutego 2004 r. Wnioski będą przyjmowanie w oddziałach regionalnych ARiMR właściwych terytorialnie dla miejsca realizacji planowanego przedsięwzięcia.

Program SAPARD jest realizowany na podstawie Wieloletniej Umowy Finansowej między Komisją Wspólnot Europejskich a polskim rządem, podpisanej w Brukseli w styczniu 2001 r.

W końcu września tego roku zakończona została czwarta tura składania wniosków w programie "Poprawa przetwórstwa i marketingu artykułów rolnych i rybnych". W całej Polsce złożono 430 wniosków, czyli o 175,6 proc. więcej niż w trzeciej turze - informuje Agencja.

Źródło: Informacyjna Agencja Radiowa

Powrót do aktualności