Ceny zbóż, notowania, aktualności

Polagra-Farm: Nie tylko ekologia

Polagra-Farm: Nie tylko ekologia
Wczoraj w Poznaniu zakończyły się doroczne targi Polagra-Farm, największa rolnicza impreza wystawiennicza w Polsce.

Do Poznania przyjechało prawie tysiąc wystawców z 23 krajów. Dominowała oferta polska. Były więc: Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Krajowa Wystawa Ogrodnicza, targi Horti-Logistyka oraz Polagra-Show (pokazy maszyn).

Prawie wszystkie konferencje, seminaria i dyskusje panelowe dotykały problemów integracji Polski z Unią Europejską. Uczestnicy przeważnie wyrażali obawy związane z akcesją, natomiast liczni przedstawiciele resortu rolnictwa, z ministrem Wojciechem Olejniczkiem, przekonywali, że mimo opóźnień w przygotowaniach do 1 maja 2004 roku Polska spełni wszystkie warunki, a w budżecie nie zabraknie pieniędzy na dotacje dla rolników i zmiany strukturalne na wsi.

W tym roku na targach wiele mówiono o bioenergii w rolnictwie i ekologii, którą promował głównie nasz region. Na 100-metrowej powierzchni Regionalne Centrum Doradztwa, Rozwoju Rolnictwa i Obszarów Wiejskich w Przysieku zorganizowało dużą ekspozycję produktów gospodarstw ekologicznych z całej Polski. Można tu było degustować, obejrzeć film o rolnictwie ekologicznym, porozmawiać z konsultantami i specjalistami, także zagranicznymi. Przysiek był w Poznaniu gospodarzem dwóch seminariów o tematyce ekologicznej.

Jak co roku wystawcy z regionu wrócili z Poznania z medalami i nagrodami.

Źródło: Gazeta Pomorska

Powrót do aktualności