Ceny zbóż, notowania, aktualności

Rządowa pomoc dla rolników poszkodowanych przez suszę

Rządowa pomoc dla rolników poszkodowanych przez suszę
"Czy w związku z klęską suszy grozi nam wzrost cen żywności?" oraz "czy możliwa będzie pomoc socjalna udzielana rolnikom najbardziej dotkniętym tą klęską?" - to najczęściej powtarzające się pytania zadawane ministrowi rolnictwa.

Minister Wojciech Olejniczak przedstawił w Sejmie informacje na temat podejmowanych przez rząd działań w związku z klęską suszy.

Poseł Platformy Obywatelskiej Aleksander Grad pierwszy zwrócił uwagę na to, iż klęska suszy dotyka nie tylko rolników, ale również konsumentów.

 - Można się spodziewać wzrostu cen zboża i rzepaku a to może się przełożyć na wyższe ceny mąki, chleba i oleju - mówił poseł Grad. Pytał, jakie działania zamierza w tej sprawie podjąć rząd.

Minister rolnictwa Wojciech Olejniczak zapewnił, że wzrostu cen wywołanych klęską suszy nie będzie, bo nie ma ku temu powodów. Minister powiedział, że plony mimo iż są niższe niż rok temu, to nie są zatrważające.

Posłowie pytali także, jak rząd zamierza pomóc rolnikom, których dotknęła klęską suszy. Pytał o to między innymi poseł Ligi Polskich Rodzin Witold Tomczak.

Minister Olejniczak zapewnił, że będzie zorganizowana pomoc socjalna dla poszkodowanych . Szef resortu rolnictwa podkreślił, że zanim to się stanie, trzeba będzie oszacować wywołane suszą straty.

Źródło: Informacyjna Agencja Radiowa

Powrót do aktualności