Ceny zbóż, notowania, aktualności

Byd-Meat: Związkowcy chcą zwolnić prezesa

Byd-Meat: Związkowcy chcą zwolnić prezesa
Podczas posiedzenia Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego szefowa "Solidarności" z Zakładów Mięsnych Byd-Meat w Bydgoszczy stwierdziła, że prezes Marek Sadkowski oszukał załogę i trzeba go zwolnić.

 - Czujemy się oszukani przez prezesa Sadkowskiego - powiedziała "Pomorskiej" Danuta Czyżewska, przewodnicząca Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" Byd-Meat. - Do organizacji związkowych zwrócił się o ratowanie zakładów przed likwidacją, a sam w tym czasie założył spółkę Meat-Inwestor i fakt ten przed nami zataił. Po co była ta cała machina, którą uruchomiliśmy jeżdżąc do ministerstwa, prosząc o pomoc wojewodę, parlamentarzystów?... W Meat-Inwestorze kupił większość udziałów, pożyczył spółce pieniądze ze sprzedaży gruntu pod Auchan. Potem gdy sprawa wyszła na jaw, pozwolił nam nabyć po jednym udziale, a przecież zyski byłyby wypłacane proporcjonalnie do posiadanych udziałów!

Zdaniem Danuty Czyżewskiej prezes Sadkowski źle zarządza firmą Byd-Meat. - Dlatego powinien zostać zwolniony - dodaje szefowa związku. - Bardzo zależy nam na miejscach pracy, a co roku - od trzech lat - z powodów finansowych zatrudnienie zmniejsza się o około sto osób.

Na spotkaniu w Urzędzie Wojewódzkim Bogumił Matusiak, przewodniczący zakładowego OPZZ, milczał. - Polemika w urzędzie nie była wskazana - stwierdził. - Mamy teraz ważniejsze sprawy. To nie czas na zwalnianie prezesa.

Z prezesem Sadkowskim nie udało nam się skontaktować. Dziś spotka się on z radą wierzycieli.

Źródło: Gazeta Pomorska

Powrót do aktualności