Ceny zbóż, notowania, aktualności

Projekt nowej ustawy o biopaliwach – po przyjęciu weta prezydenta

Projekt nowej ustawy o biopaliwach – po przyjęciu weta prezydenta
Jeżeli w tym tygodniu Sejm zajmie się wetem prezydenta do ustawy o biopaliwach i zaakceptuje je, to prawdopodobnie w przyszłym tygodniu rząd przyjmie projekt nowej ustawy o biopaliwach - poinformował we wtorek Michał Tober, rzecznik prasowy rządu.

Przypomnijmy, że PSL chciało, by koalicjanci najpierw odrzucili weto, a potem znowelizowali ustawę o biopaliwach, Natomiast SLD wolało przyjąć weto i jednocześnie zaproponować nową ustawę. PSL zażądało ostatecznie, by powiązać głosowanie nad wetem do ustawy o biopaliwach z głosowaniem nad ustawą winietową - również budzą bardzo liczne kontrowersje.

Ponieważ SLD i UP nie zgodziły się na taką transakcję, posłowie PSL zagłosowali przeciw ustawie o winietach, co zakończyło się ich wyjściem z koalicji rządowej.

Spór ten może mieć ciąg dalszy w środę, kiedy Sejm może się zająć wetem do ustawy o biopaliwach (sprawa ta jest przesuwana już od kilku posiedzeń Sejmu) oraz wnioskiem posłów PO i PiS o wotum nieufności dla wicepremiera i ministra infrastruktury Marka Pola. Los tego wniosku może zależeć od stanowiska posłów PSL.

Źródło: Informacyjna Agencja Radiowa

Powrót do aktualności