Ceny zbóż, notowania, aktualności

Rolnicy ponownie protestowali

Rolnicy ponownie protestowali
W wielu miejscach w różnych częściach kraju rolnicy znów blokowali drogi. Ponad 20 blokad zorganizowali wczoraj rolnicy na wielkopolskich drogach. Tylko w Krajewicach pod Gostyniem na drodze na Rawicz ruch był całkowicie zablokowany.

Najwięcej rolników, bo około 400-protestowało na krajowej 11 w Nowym Mieście nad Wartą, ale tam ruch - podobnie jak w pozostałych miejscach - odbywał się rotacyjnie. Najwięcej blokad było właśnie na 11 Koszalin-Poznań-Katowice.

Na Lubelszczyźnie zablokowana była droga krajowa numer 19 Lublin - Kraśnik. W miejscowości Strzeszkowice na ulice wyszło około 30 rolników, którzy chodzili po przejściu - samochody przepuszczali co 15 minut.

Na Dolnym Śląsku rolnicy blokowali drogi w dwóch miejscach. W miejscowości Borek koło Żmigrodu na drodze z Wrocławia do Poznania samochody przepuszczane były co 15 minut. Manifestacja była legalna i trwała do południa. Dolnośląscy rolnicy blokowali też drogę numer 36 z Prochowic do Lubina.

Kilka blokad rolniczych stanęło na drogach województwa mazowieckiego. Najliczniejsza miała miejsce w Zbuczynie koło Siedlec na drodze A2 Warszawa - Terespol. Na krajowej dwójce w kierunku Poznania rolnicy protestowali w Sochaczewie. Trasa Warszawa - Lublin blokowana była po raz kolejny w Gończycach w powiecie garwolińskim.

Kilkudziesięciu rolników blokował również drogę Warszawa - Rzeszów w Rzeczniowie w powiecie lipskim.

Samochody przepuszczane były wahadłowo co kilkadziesiąt minut.

Na Warmii i Mazurach rolnicy blokowali drogi w kilku miejscach. Po 11 zablokowali drogę krajową numer 15 w centrum Lubawy na trasie Olsztyn - Toruń; drogę krajową numer 15 w Łąkach Bratiańskich koło Nowego Miasta Lubawskiego, oraz w Olecku skrzyżowanie drogi krajowej numer 65 z drogą wojewódzką numer 655.

Źródło: Informacyjna Agencja Radiowa

Powrót do aktualności