Ceny zbóż, notowania, aktualności

Masarze poszukiwani

Masarze poszukiwani
200 polskich masarzy może wyjechać do pracy w Kanadzie. Jednak do atrakcyjnej pracy brakuje chętnych.

Wykwalifikowanych specjalistów rozbioru mięsa poszukuje kanadyjska firma "Maple Leaf Pork". Kanadyjczycy chcą zatrudnić 200 Polaków, którym obiecują zapewnić przelot samolotem, kurs języka angielskiego, pomoc w znalezieniu mieszkania w Kanadzie i atrakcyjne zarobki. Praca jest na rok, ale z możliwością późniejszego przedłużenia umowy.

Nabór chętnych do wyjazdu koordynuje Polski Związek Producentów, Eksporterów i Importerów Mięsa - "Polskie Mięso". Informacje o kanadyjskiej ofercie rozesłano do wszystkich zrzeszonych w związku firm - 30 największych polskich zakładów. Okazało się jednak, że w całym kraju nie ma 200 chętnych do zarobkowego wyjazdu.

 - Zgłosiło się tylko około setki osób - mówi Witold Choiński, dyrektor warszawskiego biura "Polskiego Mięsa". Nie ukrywa swojego zdziwienia: - Najpierw, za pośrednictwem naszej ambasady w Kanadzie zabiegaliśmy o to, aby oferta trafiła do Polski, a nie na Litwę i do Czech. Chcieliśmy też, aby była jak najliczniejsza. A teraz mamy problem ze skompletowaniem kandydatów...

Największy odzew na zagraniczną ofertę był z Grudziądza. Za pracą do Kanady gotowi są polecieć przede wszystkim byli pracownicy miejscowych Zakładów Mięsnych, który stracili zatrudnienie w czasie restrukturyzacji firmy.

Informacji o możliwościach zatrudnienia w Kanadzie zasięgnąć można w Zakładach Mięsnych Grudziądz, ul. Narutowicza 3, tel. (0-56) 64-40-402 oraz w warszawskim biurze "Polskiego Mięsa" - tel. (0-22) 830-26-56.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Powrót do aktualności