Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
22 lutego 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,8242
Euro
4,3387

Kurs średni NBP z dnia
22 lutego 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
11 lutego 2019

Wieprzowina się trzyma

para niewielkich tuczników
123RF Zdjęcie Seryjne

Średnio od 10 do blisko 30 groszy za kilogram. Jeszcze w połowie ubiegłego tygodnia sytuacja wydawała się w miarę jasna. Pierwsze po trwającej cztery miesiące stagnacji ruchy cen skupu w górę, zwiastowały zapowiedź odwrócenia niekorzystnego dla hodowców trendu. Ale już w piątek to, co duża niemiecka giełda podniosła, mała giełda ścięła i to z nawiązką. Na rynku zrobiło się nerwowo.

Zdaniem przetwórców, zdecydowanie bardziej korzystna byłaby dalsza stabilizacja, niż gwałtowne zmiany najpierw w górę i zaraz potem w dół. Trudno się dziwić, że ci rolnicy, którzy mieli lekkie świnie i mogli poczekać z ich odstawieniem do zakładów o tydzień czy dwa, wstrzymali dostawy. W konsekwencji nasze firmy podniosły stawki.

 

Tuczniki

wg wbc zł/kg

S 5,07-5,65

E 4,97-5,55

U 4,77-5,00

R 4,00-4,55

źródło: ZM

Agrobiznes TVP, 11 lutego 2019