Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
22 lutego 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,8242
Euro
4,3387

Kurs średni NBP z dnia
22 lutego 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
7 lutego 2019

Dla soi Unia otworem stoi

okrągłe ziarna soi
123RF Zdjęcie Seryjne

Stany Zjednoczone są już głównym dostawcą soi do Europy. Umożliwiło to porozumienie z lipca ubiegłego roku. Amerykanie skrupulatnie wykorzystali możliwość zwiększenia dostaw. A ostatnia decyzja jeszcze zwiększy import soi z USA.

- Mamy zgodne systemy zrównoważonego rozwoju dla upraw, dlatego amerykańska soja może być wykorzystana do produkcji biopaliw - powiedział Margaritis Schinas, rzecznik Komisji Europejskiej.

Zezwolenie obowiązuje do 01.07.2021 roku. Może jednak wykraczać poza tę datę, o ile spełnione zostaną kryteria zrównoważonego rozwoju określone w nowych przepisach na lata 2021-2030.

- Jest to dowód na to, że Unia Europejska wywiązuje się ze zobowiązań - podkreślił Margaritis Schinas, rzecznik Komisji Europejskiej.

Obecnie amerykański udział w europejskim wynku soi wynosi ponad 70%, a ponad rok temu było to około 20%. Drugim głównym dostawcą soi do UE jest Brazylia.

"ROL-PETROL" Giełda Paliwowo-Rolna, na podstawie: Agrobiznes TVP, 7 lutego 2019