Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
22 lutego 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,8242
Euro
4,3387

Kurs średni NBP z dnia
22 lutego 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
4 lutego 2019

Nowy wymiar handlu

wykresy na giełdzie
123RF Zdjęcie Seryjne

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Giełda Papierów Wartościowych i Izba Rozliczeniowa Giełd Towarowych rozpoczęły współpracę nad budową platformy. Dzięki zaangażowaniu tych instytucji handel towarami ma być nowoczesny oraz w dłuższej perspektywie obejmować także inne rynki krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

- Efekt będzie dobry, będzie korzystny dla polskiego rolnictwa, dla polskich rolników, dla zwiększającej się produkcji żywnościowej w Polsce, dla pozycji Polski na rynku międzynarodowym - przekonywał Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa.

Platforma Żywnościowa ma być skierowana głównie do gospodarstw towarowych, które mogą zaoferować konkretne partie jednorodnego towaru. Ale to też szansa dla mniejszych, którzy wspólnie będą mogli wystawić płody rolne, co ograniczy koszty sprzedaży oraz ryzyko handlowe.

- Mamy tutaj wielką nadzieję, że uda nam się zwiększyć konkurencyjność i nowoczesność sektora rolnego - mówiła Izabela Olszewska z zarządu Giełdy Papierów Wartościowych.

Zdaniem prezesa Giełdy Papierów Wartościowych, nowoczesny kanał handlu może stać się impulsem dla dalszego rozwoju sektora rolno-spożywczego w Polsce. A nowoczesne technologie, obecne na Giełdzie Papierów Wartościowych, mogą w tym pomóc.

- Ważne jest rolnictwo na mapie gospodarczej Polski. Jeśli spojrzymy chociażby na wskaźniki eksportu, jego dynamiki, wzrostu, to widać, że jest to branża, która bardzo dobrze prosperuje, ale może prosperować jeszcze lepiej, gdy będzie jeszcze bardziej efektywnie formowana cena - podsumował Marek Dietl, prezes Giełdy Papierów Wartościowych.

Platforma Żywnościowa to długo zapowiadana przez resort rolnictwa nowa fora sprzedaży. Całość budowy projektu koordynuje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Ma to zwiększyć konkurencyjność polskich producentów rolnych oraz uregulować przepływ tzw. wartości dodanej w łańcuchu dostaw żywności.

"ROL-PETROL" Giełda Paliwowo-Rolna, na podstawie: Agrobiznes TVP, 4 lutego 2019