Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
22 lutego 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,8242
Euro
4,3387

Kurs średni NBP z dnia
22 lutego 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
4 lutego 2019

Co z tym rynkiem?

tuczniki w chlewie
123RF Zdjęcie Seryjne

U nas zamówienia handlu nadal nie są duże, podobnie jak ceny skupu. Dla tych, którzy przetrwali najtrudniejszy czas sygnałem do możliwej poprawy sytuacji wydaje się spadek pogłowia świń. W Polsce o 7 i pół procent. Światowy rynek trzody to system naczyń połączonych, krajową produkcję zawsze może uzupełnić import.

Tymczasem w Chinach zlikwidowano 4 i pół miliona loch. Redukcję pogłowia macior od jesieni widać w wielu europejskich krajach, a to oznacza spadek produkcji żywca wieprzowego.

Przed zakładami święta wielkanocne i sezon grillowy, trzeba więc zgromadzić zapasy. Jeżeli do tego dodamy prawdopodobny wzrost eksportu unijnego do Chin, to ceny w niedługiej perspektywie powinny wzrosnąć - oceniają eksperci z Krajowego Związku pracodawców producentów trzody chlewnej. Na razie jest jednak bardzo tanio.

 

Tuczniki

wg wbc zł/kg

S 4,80-5,45

E 4,70-5,35

U 4,50-4,80

R 3,80-4,40

źródło: ZM

Agrobiznes TVP, 4 lutego 2019