Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
22 lutego 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,8242
Euro
4,3387

Kurs średni NBP z dnia
22 lutego 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
4 lutego 2019

Ceny zboża bez zmian

eksport zboża na statku
123RF Zdjęcie Seryjne

Pszenicy na rynku jest dużo, podobnie jak chętnych. Problemem pozostaje cena, bo chociaż średnia praktycznie się nie zmienia, to wielu klientów liczy na jej obniżenie.

Producenci na ogół są zadowoleni. Zwłaszcza, że do grona nabywców w kraju, znowu dołączyli eksporterzy. I chociaż nie oznacza to od razu wyższych stawek, to daje szansę na szybką sprzedaż, a wielu rolników właśnie teraz decyduje się wystawiać zboże.

 

Zboża konsumpcyjne

ceny transakcyjne zł/t

jęczmień  840-880

kukurydza 700-760

owies 740-800

żyto  740-810

 

Luty to od zawsze czas wzmożonego importu ziarna, więc kto chce zdążyć przed zagranicznymi kontrahentami, ten właśnie teraz sprzedaje.

 

Pszenica konsumpcyjna

ceny transakcyjne zł/t

na eksport 880-895

w kraju 840-900

Agrobiznes TVP, 4 lutego 2019