Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
22 lutego 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,8242
Euro
4,3387

Kurs średni NBP z dnia
22 lutego 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
30 stycznia 2019

Rozchwiany rynek soi

okrągłe ziarna soi
123RF Zdjęcie Seryjne

I to sporo taniej, niż było w połowie stycznia, gdy śruta sojowa kosztowała blisko 324 dolary za tonę. Teraz jej notowania na parkiecie w Chicago spadły do 312 dolarów za tonę, tym samym wracając do poziomu z początku roku.

Niższe stawki to także efekt wojny handlowej USA-Chiny i sporo mniejszego eksportu amerykańskiej soi.

Na notowania soi mają także wpływ dane płynące z Brazylii, gdzie ciepła pogoa przyspieszyła wzrost roślin, ale zmniejszyła plonowanie. Brazylijczycy prognozują swoją producję na 3 miliony ton ziarna mniej niż rok temu.

Na krajowym rynku zmiany zaledwie kosmetyczne, bo surowca jest pod dostatkiem, a i zainteresowanie utrzymuje się na stałym poziomie.

 

Śruta sojowa

ceny transakcyjne zł/t

w kraju 1445-1465

w portach 1423

 

Na rynku sporo jest teraz śruty sojowej NON GMO. A to sprawia, że i duże są rozpiętości w jej cenach - od 1685 zł/t do nawet 1855 zł/t.

Agrobiznes TVP, 30 stycznia 2019