Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
22 lutego 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,8242
Euro
4,3387

Kurs średni NBP z dnia
22 lutego 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
30 stycznia 2019

Mocny rynek rzepaku

rzepak na pakiecie
123RF Zdjęcie Seryjne

Blisko 380 euro za tonę, na tyle wczoraj wyceniany był rzepak na paryskiej giełdzie Matif. To najwyższa cena w ciągu ostatniego miesiąca. Tylko przez ostatni tydzień notowania wzrosły o 7 euro. I zdaniem handlowców, trend wzrostowy powinien się utrzymać. Nasion na rynku jest sporo, ale sporo jest też kupujących - to też nowość w tym roku, bo styczeń do tej pory był mało łaskawy dla producentów.

Nie inaczej jest na naszym rynku. Podwyżki na świecie, podniosły ceny i u nas, a to sprawiło, że stawki transakcyjne zrównały się z oczekiwaniami sprzedających. W cedułach pojawiło się dużo ofert sprzedaży i ruszył handel. Wczoraj za tonę rzepaku trzeba było zapłacić nawet 1650 złotych. To aż o 20 złotych drożej, niż pod koniec ubiegłego tygodnia. A chętnych zarówno do sprzedaży, jak i do kupna, nie brakuje.

Agrobiznes TVP, 30 stycznia 2019