Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
9 stycznia 2019

Rzepak w cenie

duża plantacja rzepaku
123RF Zdjęcie Seryjne

Rzepak w notowaniach na paryskiej giełdzie Matif wyceniany był na wczoraj na 367 euro za tonę. Do zeszłorocznego rekordu cenowego jeszcze trochę brakuje, ale jeśli przybędzie obaw o rzepak, który teraz rośnie na polach, to i ceny mogą pójść w górę.

Podobnie może się wydarzyć i na krajowym podwórku. Na razie rolnicy w zachodniej części kraju czekają na okrywę śniegową, ale bez zbytniego niepokoju. Nawet jeśli śniegu nie przybędzie, ale mróz nie przekroczy -20 stopni, w uprawach nie powinno być bardzo dużych strat. Zwłaszcza, że długa i ciepła jesień pozwoliła na przyspieszony wzrost roślin. Na razie, podobnie jak w Europie, tak i u nas powoli na rynek powracają transakcje. Od początku roku cena pozostaje stabilna. Tona rzepaku wyceniana jest na przynajmniej 1600 złotych (z dowozem do kupującego). W zeszłym roku o tej porze, rzepak był o ponad 100 zł/t tańszy.


Agrobiznes TVP, 9 stycznia 2019